12
  • 03 اسفند 98
  • وبلاگ
  • 10593 بازدید
  • امتیاز شما؟
  • بدون نظر

بخش خبر نیکی دیلی: درحالی که همه نگاه ها به انتخابات مجلس و ویروس کرونا می باشد خبری عجیب سراسر فضای مجازی را دست خوش پست های غمگین و ابراز همدردی کرد، خبری از درگذشت شجریان ، استاد و پدر موسیقی معاصر سنتی ایران که هم اکنون تکذیب شد.

درگذشت استاد شجریان؛ شایعه یا واقعیت؟ 2 اسفند 1398

استاد محـــمدرضا شجریان دیشب به علت تشدید بیماری به بیمارستان جم تهران انتقال و از شب گذشته اخباری درباره فوت شجریان پیچیده بود که هم اکنون همه این حدس و گمان ها امشب 3 اسفند 1398 توسط تیم پزشکی و همایون شجریان تکذیب شد!

هرچند خبرگذاری های موثق از فوت این چهره تیتر زده اند اما تکذیب ها باعث شد تمامی خبرها شایعه جلوه کند و خوشبختانه خبر درگذشت استاد شجریان درست نبوده و برای ایشان آرزوی طول عمر داریم.

محمدرضا شجریان زاده مهر 1319 در مشهد است که طبق نظر کارشناس ها و صاحب نظران صدای بی رقیب یک قرن گذشته موسیقی سنتی ایرانی است.

استاد کارش را با تلاوت قرآن شروع نمود چرا که پدرش از قاریان معروف قرآن در مشهد بود که می خواست به احترام پدر راه او را ادامه دهد که بعدها با رخصت گرفتن از پدرش راه آواز سنتی را در پیش گرفت.

در اواخر دهه 50 به گروه چاووش ملحق و قطعه به یاد ماندنی “ایران، ای سرای اُمید” را منتشر کرد.

فعالیت های این هنرمند و صاحب سبک بعد از انقلاب نیز ادامه یافت و با پرویز مشکاتیان ، آهنگساز و نوازنده چیره دست اثاری فاخری را ارائه داد.

از سال های 80 به این طرف ، او نارضایتی خود را از پخش موسقی هایش از شبکه های ملی جمهوری اسلامی را اعلام کرد و گفت رضایت ندارد آنها پخش شود و به همین دلیل دیگر موفق به برگزاری کنسرت در ایران نشد. پس از پخش قطعه معروف “ربنا” که همه ما در ماه رمضان خاطره هایی با آن داریم او طی نامه ای به صدا و سیما اعلام داشت این قطعه قبل از انقلاب تهیه شده و ربطی به هم اکنون نداشته و رضایت ندارد از شبکه های صدا و سیما پخش گردد.

از سال 90 دچار بیماری شد و برای طول درمان به آمریکا رفت و پس از بهبودی به ایران برگشت که بارها به دلیل وخامت وضعیت بیماری او به بیمارستان منتقل شد که شایعه های بسیاری از درگذشت او منتشر میشد.

فیلم ها بازبینی شده و مناسب تماشا در جمع خانواده می باشد.

0 دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

ارسال نظر

پست‌الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *